Ladies Division 3
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Melanie Hackett | AU | Mirrabooka Squash Club | No | - |
[2] | Celia Culverwell | Mirrabooka Squash Club | No | - | |
[3] | Jodie Ranieri | AU | Narrogin Squash Club | No | - |
[4] | Dani Mayors | GB | Busselton Squash Club | No | - |
[5] | Kelly Ferguson | Busselton Squash Club | No | - | |
[6] | Carolyn Temple | IE | Mirrabooka Squash Club | No | - |
[7] | Aliviya Arends | AU | Mirrabooka Squash Club | No | - |
[8] | Anika Bennell | Leschenault Squash Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-27 12:30pm | A1 | BSC - Left Crt |
Melanie Hackett [1]
|
Anika Bennell [8]
|
11-9, 11-9, 9-11, 11-9 |
2023-10-27 2:00pm | A2 | BSC - Right Crt |
Celia Culverwell [2]
|
Aliviya Arends [7]
|
11-4, 11-1, 11-2 |
2023-10-27 3:00pm | A3 | BSC - Left Crt |
Jodie Ranieri [3]
|
Carolyn Temple [6]
|
11-4, 11-6, 11-9 |
2023-10-27 4:30pm | A4 | BSC - Right Crt |
Dani Mayors [4]
|
Kelly Ferguson [5]
|
11-7, 11-8, 11-9 |
2023-10-27 7:00pm | A5 | BSC - Left Crt |
Melanie Hackett [1]
|
Dani Mayors [4]
|
9-11, 5-11, 11-5, 11-9, 8-11 |
2023-10-27 7:30pm | A6 | BSC - Left Crt |
Celia Culverwell [2]
|
Jodie Ranieri [3]
|
8-11, 11-8, 9-11, 11-5, 11-6 |
2023-10-27 7:00pm | A7 | BSC - Right Crt |
Kelly Ferguson [5]
|
Anika Bennell [8]
|
12-10, 4-11, 5-11, 3-11 |
2023-10-27 7:30pm | A8 | BSC - Right Crt |
Carolyn Temple [6]
|
Aliviya Arends [7]
|
11-4, 11-0, 11-0 |
2023-10-29 11:00am | A9 | BSC - Left Crt |
Dani Mayors [4]
|
Celia Culverwell [2]
|
2-11, 8-11, 4-11 |
2023-10-29 8:30am | A10 | BSC - Left Crt |
Jodie Ranieri [3]
|
Melanie Hackett [1]
|
11-7, 11-13, 11-7, 12-10 |
2023-10-28 5:00pm | A11 | BSC - Left Crt |
Anika Bennell [8]
|
Carolyn Temple [6]
|
7-11, 11-4, 7-11, 11-9, 5-11 |
2023-10-28 5:00pm | A12 | BSC - Right Crt |
Aliviya Arends [7]
|
Kelly Ferguson [5]
|
3-11, 3-11, 7-11 |